Cursus Illustreren
Laat je in deze cursus inspireren door de fantastische wereld van illustreren! Niet voor niets is de betekenis van illustreren 'het versieren met afbeeldingen'. Misschien heb je altijd al een prentenboek willen illustreren, heb je de wens om een gedicht te verbeelden of misschien ligt je interesse bij het tekenen van bloemen? Hoe verbeeld je je onderwerp, idee of concept? Illustratrice en docent Marjolein Krijger gaat het je allemaal leren! Benieuwd? Lees hieronder verder voor meer informatie.

Cursus illustreren: tekenen staat centraal
In deze cursus staat het tekenen centraal omdat het de basis is van alle kunstuitingen. Hoe en in welke technieken je het tekenen vorm gaat geven zal voor iedereen verschillend zijn. Je maakt kennis met diverse materialen zodat je ervaart wat je met verschillende materialen en technieken kunt bereiken. Onder professionele begeleiding leer je hoe een goede illustratie tot stand komt. De docent zal veel aandacht besteden aan ieders persoonlijke artistieke ontwikkeling. Deze cursus is geschikt voor zowel beginners als gevorderden die hun vaardigheden willen verdiepen en versterken. Plezier in het tekenen staat voorop!
Wil jij ook starten met illustreren? Je hoeft geen gevorderd tekenaar te zijn, maar vooral veel zin hebben om lekker bezig te zijn met het ontwikkelen van jouw eigen illustraties is het allerbelangrijkste! Meld je aan voor deze cursus op de Noordkade in Veghel en verdiep je in dit prachtige vak.
Marjolein Krijger
"Illustraties kunnen er simpel uitzien, maar er gaat vaak een lange zoektocht aan vooraf. Na mijn studie aan de Kunstacademie in ’s-Hertogenbosch ben ik nu al ruim 30 jaar werkzaam als zelfstandig illustrator van voornamelijk kinderboeken.
Mijn stijl laat zich het beste omschrijven als grafisch illustratief. Kenmerkend zijn de stevige vormen, heldere kleuren en ik laat mij graag inspireren door bijzondere materialen. Het prentenboek, Mannetje zoekt een nieuwe hoed (1995) was mijn bekroonde debuut in Bologna, door de jaren heen gevolgd door een reeks van andere eigen werken. De karakters Puk & Pompom, ontworpen voor uitgeverij Zwijsen, zijn al jaren een bekend gezicht voor peuters en kleuters. Vele illustraties zijn er ondertussen gemaakt voor de taalmethode met bijbehorend tijdschrift, de puzzels, spelletjes, doe-boeken enz.
Ik werk in opdracht van verschillende uitgeverijen en heb boeken geïllustreerd voor o.a Carry Slee, Annemarie Bon en Martin Bril. De kunst van het weglaten, verhalen vertellen in simpele krachtige beelden, dagelijks ben ik nog met deze zoektocht bezig. Een zoektocht die ik niet alleen in mijn boeken wil laten zien maar die ik ook vertaal naar ruimtelijke illustraties, veelal gemaakt van gerecycled karton. De gelaagde platen prikkelen de fantasie en laten ieder een eigen verhaal tot leven komen."

Neem tijdens de cursus zelf een schetsblok en papier, potloden, stiften of pennen mee. Heb je van tevoren al nagedacht waar jij mee aan de slag wilt gaan? Neem dan ook vooral je ideeën en wensen mee, zodat de docent jou hierin kan adviseren en begeleiden.