“Dat wil ik ook!”
Allesbepalend daarin is voor haar de sfeer tijdens de lessen. “Dat zorgde ervoor dat ik het absoluut nog een keer wilde doen. Je wordt door wat Rita vertelt en laat zien over kunst zó enthousiast gemaakt. Het maakt dat je denkt: dat wil ik ook! In de lessen voel je je heel vrij om dingen uit te proberen. Feedback voelt nooit als kritiek, of je nu beginnend of gevorderd bent. Wat ik ook een pluspunt vind: er staat altijd een muziekje op, passend bij de sfeer. Het lijkt wel alsof ze precies aanvoelt wat de groep op dat moment nodig heeft”.
Thema’s invullen op je eigen manier
Vorig seizoen volgde Rian de cursus Tekenen en Schilderen Thematisch en ook dit jaar heeft ze zich weer ingeschreven. De thema’s – die gaan van fanfare tot vogels – zorgen in de lessen voor kaders, die elke cursist op zijn of haar eigen manier kan invullen. “Er is ruimte om alle kanten op te kunnen. Iedereen pakt een thema op vanuit zijn eigen kijk op de wereld. De één gaat heel abstract te werk, de ander meer maatschappijkritisch, dat is mooi om te zien”.
Schilderen als verbinding met elkaar
Voor veel cursisten is ook de groep waarmee ze tekenen en schilderen belangrijk. Er zijn groepen die al jarenlang samen optrekken in het creatief bezig zijn. Ook voor Rian speelt dat mee. Ze rijdt deze cursusreeks samen naar de lessen met een cursist die ze tijdens het vorige seizoen heeft leren kennen. “Tijdens de les wordt er serieus gewerkt, maar in de pauze met elkaar gezellig koffie doen in het Pleincafé is voor mij ook belangrijk. Je leert elkaars stijl kennen in de les, en de mens erachter tijdens de koffie. Dat maakt dat het voor mij altijd geslaagd is”.
“Ik kan mijn creativiteit kwijt”
Rian omschrijft zichzelf als een creatief persoon, maar de kaders die tijdens de cursus worden meegegeven ziet ze als een pluspunt. “Ik vind het fijn om binnen de kaders te blijven, anders wordt het te groot. De cursus is gestuurd, maar geeft aan de andere kant ook veel vrijheid. Ik kan er echt mijn creativiteit in kwijt en het brengt me ontspanning”.
Voor ieder wat wils
Voor wie bang is dat er thema’s aan bod komen waar je niks mee hebt, dat is niet nodig. “Je kunt overal wel mee aan de slag, want je kunt er altijd je eigen ding van maken. Je wordt vanzelf geïnspireerd als je over een thema gaat nadenken of door de beelden die Rita laat zien. Zo heb ik vorige cursus een zeemeermin op het doek gezet. Eigenlijk wilde ik een engel maken, maar door het hele proces is het eindresultaat anders geworden dan vooraf bedacht. En dat proces is zó mooi geweest, dat ik er meteen nog een heb gemaakt. Dat is tekenend voor wat docente Rita kan bewerkstelligen. Je hebt iets bedacht, maar Rita weet nét iets te raken waardoor je meer van jezelf laat zien dan wat je eigenlijk dacht te kunnen”.
Nieuwsgierig geworden naar de cursus Tekenen en Schilderen Thematisch? Meer informatie vind je hier.