Cursus overzicht

Dagworkshop: Kennismaking Met Porselein Draaien

Je leert de grondbeginselen van het werken met porselein. Je ontdekt de plasticiteit, het walken, recyclen, bewaren en het droogproces. In deze dag kun je verschillende vormen draaien, zoals kopjes, kommetjes of bordjes. Deze dagworkshop is voor de meer ervaren draaier.

Als uitdaging kun je een schenkkan, theepot, of koffiepot draaien. En als er genoeg tijd is en je vordert in het porselein draaien, dan kun je op deze zaterdag ook nog afdraaien en de onderdelen monteren. Het gebruikte porselein is: Audrey Blackman.

Docent(en):
Huub Trompenaars
Lesdag(en):
Zaterdag (10:00 - 16:00 uur)
Doelgroep:
Volwassenen
Aantal lessen:
1
62,00
Kies aantal deelnemers
Kies een startdatum
Dagworkshop: Kennismaking Met Porselein Draaien
Docent
Wat neem je mee?
Lesdata
vraag?
Docent

Huub Trompenaars

Huub Trompenaars draait 12 jaar, waarvan de laatste jaren met een hoge intensiteit. Huub is o.a. als docent verbonden aan de Nieuwe Veste in Breda waar hij aan 80 tot 100 cursisten lesgeeft. Huub: “Ik heb het geluk dat ik kan draaien, maar ook dat ik kan uitleggen wat ik doe, of liever hoe ik doe wat ik doe. En waarom de klei doet wat hij doet."

Juist dat onder woorden brengen en uitleggen is belangrijk. Huub laat in zijn docentschap zijn passie voor het ambacht zien. Dat werkt aanstekelijk. Huub vindt het belangrijk dat zijn cursisten aan het einde van de les met een fijn gevoel weer naar huis gaan. Iedere oefening, ook al levert die nog even geen potje op, is belangrijk. Uiteindelijk gaat het niet over produceren maar over leren en genieten van wat je doet.

Wat neem je mee?

Neem mee:

  • Eigen handgereedschappen
  • Een schort
  • Een oude kleine handdoek
  • Draag makkelijke schoenen en werkkleding
  • Met lange nagels is het lastig draaien
  • De porseleinklei die je gaat gebruiken is te koop bij Phoenix

De prijs is exclusief klei en lunch. Er is op locatie volop mogelijkheid voor een lunch of neem zelf je eigen lunchpakket mee.

Lesdata
Dag Datum Jaar Tijdstip
zaterdag 14 juni 2025 10:00 - 16:00
vraag?

Wil je nog wat vragen over deze cursus?
Vul dan onderstaand contactformulier in en wij nemen zo snel mogelijk contact met je op.